STREFA INWESTORA

Dolina Logistyczna stanowi bezpośrednie zaplecze portu morskiego w Gdyni. Na atrakcyjnych terenach inwestycyjnych skupiają się trasy strategiczne – obecnych i potencjalnych – ważnych połączeń komunikacyjnych.
Nadmorski Obszar Usługowy NORDA to 11 gmin (Miasto Gdynia, Kosakowo, Puck, Władysławowo, Jastarnia, Hel oraz Gminy Krokowa, Choczewo, Wicko i Puck), ściśle współpracujących ze sobą na rzecz wspólnego, harmonijnego rozwoju i w tym m.in. zmniejszenia efektu sezonowości gospodarki gmin nadmorskich i utworzenia nowych miejsc pracy.

Atrakcyjne tereny inwestycyjne Gdyni – miasto od swoich początków pełni rolę polskiego okna na świat – to tędy przebiegają wszelkie morskie kontakty Polski z zagranicą. Jednym z największych atutów miasta jest strategiczne położenie na przecięciu ważnych międzynarodowych korytarzy transportowych, przebiegających ze Skandynawii oraz Europy Północno-Wschodniej w kierunku Europy Południowej i Morza Śródziemnego. Ale położenie to nie wszystko. Bo o ile pierwsze kryterium wyboru inwestora to lokalizacja, to kolejnym jest dobry klimat dla jego inwestycji.

DOLINA LOGISTYCZNA

To płaszczyzna współpracy gmin i kluczowych podmiotów publicznych, gospodarczych, instytucji i placówek naukowych oraz edukacyjnych. Więcej…

KONTAKT

 (58) 668 20 10
(58) 668 21 12
politykagospodarcza@gdynia.pl
  ul. 10 Lutego 24, 81-364 Gdynia