Członkowie Doliny Logistycznej

MIASTO GDYNIA
ikonka

MIASTO GDYNIA

Gdynia to miasto na prawach powiatu w północnej Polsce, położone w województwie pomorskim, nad Morzem Bałtyckim. Wchodzi w skład Trójmiasta (wraz z Gdańskiem i Sopotem). Jest jednym z miast aglomeracji gdańskiej. Jego powierzchnia to 135 km2, a liczba mieszkańców sięga 250 tys. Gdynia jest portem morskim.

łacze

MIASTO REDA
ikonka

MIASTO REDA

Położona w województwie pomorskim, w malowniczej pradolinie rzeki Łeby i Redy, na szlaku Gdańsk – Półwysep Helski. Z uwagi na swoje położenie, liczne tereny przeznaczone pod budownictwo, istniejącą i powstającą infrastrukturę stwarza doskonałe warunki do zamieszkania oraz lokalizacji nowych firm i przedsiębiorstw.

łacze

MIASTO WEJHEROWO
ikonka

MIASTO WEJHEROWO

Miasto powiatowe, dzięki swojej dogodnej lokalizacji – położeniu na trasie Gdynia – Szczecin i połączeniu z Trójmiastem oraz walorom turystycznym – otoczeniu lasów i terenów zielonych jest świetnym miejscem do zamieszkania, jak i rozwinięcia działalności swojej firmy.

łacze

MIASTO RUMIA
ikonka

MIASTO RUMIA

Położona w województwie pomorskim na szlaku Gdańsk-Półwysep Helski, od południa graniczy z Gdynią, od północy z Redą, a od wschodu z gminą wiejską Kosakowo.

łacze

GMINA WEJHEROWO
ikonka

GMINA WEJHEROWO

Obszar gminy stanowią otaczające miasto Wejherowo i tereny wiejskie. Do najbardziej znaczących ośrodków należą wsie: Bolszewo, Gościcino, Góra, Nowy Dwój Wejherowski, a także Gowino i Orle. W gminie Wejherowo działa ponad 1000 podmiotów gospodarczych. Najstarszym i największym zakładem jest KLOSE – Gościńska Fabryka Mebli.

łacze

GMINA KOSAKOWO
ikonka

GMINA KOSAKOWO

Położone w północno-wschodniej części województwa pomorskiego, jego naturalną granicą wschodnią jest linia brzegowa Morza Bałtyckiego. Od strony południowej i zachodniej graniczy ze zurbanizowanymi obszarami Gdyni i Rumii. Na terenie dawnego lotniska wojskowego usytuowany jest Port Lotniczy Gdynia – Kosakowo.

łacze

GMINA GNIEWNO
ikonka

GMINA GNIEWINO

Gmina wiejska w województwie pomorskim, w powiecie wejherowskim. Siedzibą gminy jest Gniewino. W skład gminy wchodzi 12 sołectw: Bychowo, Chynowie, Czymanowo, Gniewino, Kostkowo, Lisewo, Mierzynko, Mierzyno, Nadole, Perlino, Rybno, Tadzino. W Gniewinie działa kompleks turystyczno – rekreacyjny „Kaszubskie Oko” z wieżą widokową im. Jana Pawła.

łacze

GMINA LINIEWO
ikonka

GMINA LINIEWO

Gmina wiejska w województwie pomorskim, w powiecie kościerskim. W skład gminy wchodzi 15 sołectw: Chrósty Wysińskie, Chrztowo, Deka, Garczyn, Głodowo, Iłownica, Liniewo, Lubieszyn, Lubieszynek, Orle, Płachty, Stefanowo, Sobącz, Stary Wiec, Wysin. Gmina stanowi 9,44% powierzchni powiatu.

łacze

DOLINA LOGISTYCZNA

To płaszczyzna współpracy gmin i kluczowych podmiotów publicznych, gospodarczych, instytucji i placówek naukowych oraz edukacyjnych. Więcej…

KONTAKT

 (58) 668 20 10
(58) 668 21 12
politykagospodarcza@gdynia.pl
  ul. 10 Lutego 24, 81-364 Gdynia